Elektrik

Elektrik

Araçlarda elektrik sisteminde oluşan arızalar aracın pek çok alandaki fonksiyonuna doğrudan etki ettiğinden aracınızın elektrik sisteminin düzenli olarak kontrol edilmesi büyük önem arz etmektedir.

Akü Arızası

Oto elektrik sisteminin temel parçalarından olan akü, aracın elektrik sisteminin çalışmasını sağlamaktadır. Akü, esasen motorun ve dolayısıyla aracınızın çalışmasını sağlamaktadır.  Akü arızası yaşadığınızda AUTO GROUPPE bayisi servislerinden hizmet alabilirsiniz.

Akü Arıza Işığının Yanması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Maalesef ki akünüz bittiğinde ya da bitmek üzere olduğunda akü arıza ışığı yanmaz. Akü arıza ışığının yanması, aracınızda aküyü şarj eden besleme ünitesinde bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Şarj Dinamosunun Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarız?

Şarj dinamosunun bozuk olması, araçlardaki elektrik arızalarının nedenleri arasında sıkça karşılaşılan elektrik arızalarından biridir. Şarj dinamosunun bozuk olduğunu anlamak için araçta elektrik sistemi ile çalışan parçaların performansını incelemek belirleyici olacaktır. Örneğin aracınızın gösterge ışıklarının sönük durması, elektrik sisteminden güç alan camlarınızın yavaş inip kalkması veya yarıda kalması, aracınızdan sıcak tel kokusu gelmesi gibi durumlar, aracınızın şarj dinamosunun çalışmadığını göstermektedir. Şarj dinamosunun aküyü beslemesi sebebiyle şarj dinamosunun çalışmaması bir müddet sonra akünün de çalışmasına engel olacaktır.

AUTO GROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların tüm elektrik sistemi ve akü kontrolleri, her girişte ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

AUTO GROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.