MEKANİK ONARIM VE BAKIM

Periyodik Bakım

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka ve modelde otomobil ve hafif ticari araçların periyodik bakım ve mekanik bakım hizmetleri, uzman kadrolar tarafından, orijinal ekipman üreticisi standardında yedek parçalar ve en yeni test ekipmanları kullanılarak verilmektedir. AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

Periyodik bakım, belirli bir kullanım süresi sonrasında aracın işlevlerinin ve bu işlevler açısından önem taşıyan parçaların doğru çalışmasını sağlayan bileşenlerin kontrolü, gerekli olan ayarların yapılması; olası problemler çıkarabilecek bölüm ve parçaların kontrol edilmesini ve değişimini kapsayan bir bakım sürecidir. Araç marka ve modeline göre belirlenen kilometrelerde veya en az yılda bir kez periyodik bakım yapılır.

Öncelikle sürücü ve yolcu sağlığı olmak üzere, araç ömrü, sürüş ve yol güvenliği açısından çok önemli olan Periyodik bakım, aracın özelliklerini kullanım ömrü boyunca korumasını sağlamanın, risk oluşturabilecek, sorun ve masraf çıkaracak arızaların önünü almanın yanı sıra, kullanımda konfor, performans ve tasarruf için de değer sağlar.

Mekanik Onarımlar

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların mekanik onarımları, uzman kadrolar tarafından, orijinal ekipman üreticisi standardında yedek parçalar ve en yeni test ekipmanları kullanılarak, garantili şekilde gerçekleştirilmektedir. AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

Mekanik onarım, araçlarda yürüyen aksam olarak tabir edilen motor, aktarma organları, amortisörler gibi mekanik parçalarda kullanıma, eskimeye ve yıpranmaya bağlı olarak gerçekleşebilecek arızaların giderilmesi kapsayan bir değişim ve onarım sürecidir.

Sürüş güvenliği ve konforunun yanı sıra, araçta daha büyük ve daha masraflı arızalara yol açmamak için mekanik onarımların, doğru zamanda ve doğru işçilik ile gerçekleştirilmesi gereklidir.

Fren sistemleri

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların fren balata kontrolleri ve değişimleri, güvenli sürüş ve fren mesafesi için uzman kadrolar tarafından, orijinal ekipman üreticisi standardında en kaliteli balatalar ile yapılmaktadır. AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

Kuvvetli, gelişmiş ve güvenilir bir fren sistemi, yol, sürücü ve yolcu güvenliği açısından hayati öneme sahiptir. Fren sistemlerinin en bilinir parçası olan fren balatası, soğuk ve sıcak havalarda çalışabilen, yağa ve suya karşı dayanıklı olan bir sürtünme parçası özelliği taşır.

Fren balatası, üretim şekline göre sert ya da yumuşak olabilir. Yumuşak üretilen fren balataları, daha iyi bir frenleme sistemine sahip olmasına rağmen daha çabuk bitme özelliğine de sahiptir. Sert üretilen fren balataların aşınma süreci daha uzun olsa da, frenleme sisteminde yumuşak fren balatası kadar iyi bir performans sergilemez

Fren balatası aşınmalara, kullanım şekline ve sürecine göre değiştirilmelidir. Genelde, ortalama 20 bin kilometrede bir kontrol edilmesi gereken fren balatası, ihtiyaç halinde değiştirilmelidir. Bitmiş olan fren balatası ile yola devam etmek, kaza riskini artırmanın yanı sıra, fren disklerine de zarar vererek ilave onarım masraflarına neden olabilir.

KAPORTA VE BOYA

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların, ön cam değişimi, tampon onarım ve değişimi, kaput, kapı, dikiz aynası, far sinyal gibi orijinal parçaların ve diğer karoseri bileşenlerinin onarımı ya da değişimi ve boya hizmetleri, aracın orijinal halinin mümkün olan en az zaman kaybı ve en düşük maliyetle korunması için ekiplerce garantili şekilde gerçekleştirilir.

Günümüzün trafik koşulları, yol ve iklim özellikleri, zaman içerisinde araçlarda kaporta ve boya onarım işlemlerini kaçınılmaz hale getirebilmektedir. Bu onarımların belirli bir standartta yapılması, araç estetiği ve sürüş özellikleri kadar, zaman ve para tasarrufunun yanı sıra aracın ikinci el değeri açısından büyük önem taşımaktadır.

Boyama işlemleri, teknolojik olarak en gelişmiş markaların boya hazırlama makinaları ile alt kat koruma, astar ve boya malzemelerini kullanılarak fırınlı oto boyama ve infrared kurutma cihazları kullanılarak uzman ellerde yapılır. Bu şekilde üreticinin paslanmazlık garantisini bozulmadığı gibi, AUTOGROUPPE garantisi de ek olarak sunulmaktadır.

Anlaşmalı sigorta firmaları ile sorunsuz ve kaliteli bir şekilde sunulan AUTOGROUPPE Karoseri Onarımı hizmetleri, araçların ilk günkü görünümünü korumasını sağlar.

AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

OTO ELEKTRİK

Elektrik Sistemi ve Akü Kontrol Değişimleri

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların tüm elektrik sistemi ve akü kontrolleri, her girişte ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Günümüz araçlarında giderek artan, daha karmaşık ve önemli hale gelen elektrikli sistem ve ekipmanların beslemesi akü ve elektrik devreleri ile sağlanmaktadır. Bu sistemlerin düzenli kontrolü ve gerekli onarımların zamanında yapılması, aracınızın yolda kalmaması ve sürüş güvenliği açısından önemlidir.

AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

YAĞ ve SIVILAR

Motor yağı; kaydırıcı özelliği sayesinde motordaki aşınmasını geciktirir. Motor yağının üretici markanın belirttiği kilometrelerde; ya da an az yılda 1 kez ve 15.000 - 20.000 kilometrede bir değişimi uygundur.

Fren Hidroliği; Fren sistemindeki balatalarda sürtünme ve sistemdeki basınçtan dolayı yüksek sıcaklık oluşur. Fren hidrolik yağı da bu yüksek sıcaklık ve basınçta sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Bu sürekli ve sorunsuz çalışma özelliği, hidrolik fren sistemi ve dolayısıyla sürüş güvenliği için oldukça önemlidir. İhtiyaç anında ya da acil durumda frene basıldığında balataların tepki süresi, hidrolik fren yağının performansıyla doğru orantılıdır. Sürüş güvenliği açısından fren hidroliğinin en geç 2 yılda bir değişimi öngörülmektedir.

Vites Kutusu Yağı; Şanzıman çalışırken dişliler birbirine sürtünerek çalıştığından, şanzıman yağı kullanılmadığı takdirde şanzımanda yüksek oranda aşınma meydana gelebilir. Şanzıman yağı sayesinde, dişlilerdeki aşınma azalır ve şanzıman verimli bir şekilde çalışmaya başlar.

Soğutma Sıvısı; Soğutmaya katkıda bulunur. Motorun hararet yapmasını önler, aşındırıcı maddelerin oluşumunu engeller, motor soğutma suyunun donma noktasını düşürür, soğuk mevsimlerde motorun zarar görmesinin önüne geçer ve motorun ömrünü uzatır. Soğutma sıvısı değişiminin iki yılda bir yapılması, soğutma sisteminin ve motorun korumasına yardımcı olur.

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların en değerli parçalarını koruyan yağ ve sıvı değişimleri, üretici firmaların tavsiye ettiği dünyaca ünlü üreticilerin kaliteli yağları ve ürünleri kullanılarak yapılır.

AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.

LASTİK ve JANT

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka ve model araçların için tüm marka jant ve lastiklerle hizmet verilmektedir.

Araçların tabanla temasını sağlayan lastikler, sürüş güvenliği ve fren mesafesi için en önemli parçalardır. Lastik basıncı ve lastik dişlerinin aşınmışlık seviyesi hayati öneme sahiptir.

Doğru lastik seçimi kadar rot (paralellik) ve balans ayarları da sürüş güvenliğini arttırmakta önemlidir. Bozuk bir rot ayarı, aracın lastiklerinin de kısa sürede deforme olmasına neden olacaktır.

AUTOGROUPPE bayisi servislerde farklı marka araçların yol tutuşu ile sürücü zevki ve tercihleri doğrultusunda modifiyesi için gerekli hizmetler, tüm marka jant ve lastiklerle verilmektedir.

AUTOGROUPPE Garantili Servis hizmetleri, ulusal çapta bir yıl süre ile geçerli yedek parça ve onarım işçiliği garantisine tabidir.